اتصالات اساسی را تنها به لوله بسپارید

لوله‌ها و لوله‌کشی‌ها به طور سنتی به انتقال‌های لوله‌ای اطلاق می‌شوند که برای انتقال سیالات در فواصل طولانی و کوتاه در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی، تجاری و مسکونی از انتقال گاز تا فاضلاب استفاده می‌شوند.

اما اصطلاح لوله پلیکا فاضلابی همچنین در تنظیمات معماری، جایی که این کلمه برای کاربردهایی به عنوان نرده و ستون، یا در تنظیمات ساختمانی، که در آن لوله ممکن است برای ایجاد تیرهای علامت، ستون های ضربه گیر یا برای نصب به عنوان لوله پوشش استفاده شود، به کار می رود، معنای ساختاری دارد.

بخشی از چالش درک لوله و لوله‌کشی به این واقعیت مربوط می‌شود که نام‌گذاری مورد استفاده برای توصیف محصولات مختلف گاهی اوقات می‌تواند در بین تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان همپوشانی و ناسازگار باشد.

به عنوان مثال،لوله پلیکا معمولی به طور کلی به عنوان یک محصول سفت و سخت در نظر گرفته می شود که با اندازه اسمی و ضخامت دیوار مشخص می شود، در حالی که لوله ها عمدتاً با ابعاد خارجی واقعی و ضخامت دیواره آن مشخص می شوند و اغلب انعطاف پذیر یا خم شونده هستند.

در برخی موارد، لوله می تواند به عنوان یک محصول مورد استفاده برای انتقال یک سیال یا گاز در نظر گرفته شود، در حالی که در زمینه های دیگر، کلمه لوله ممکن است بیشتر مفهوم ساختاری آن را داشته باشد.

و در جایی که لوله معمولاً در طول های مستقیم فروخته می شود، لوله ها را می توان در سیم پیچ هایی با طول بلند نیز عرضه کرد.

لوله از مواد مختلفی مانند فلز یا پلاستیک با فرآیندهای مختلفی مانند جوشکاری یا ریخته گری تولید می شود. لوله پلی اتیلن درجه دو برای مدت طولانی برای ابعاد و بر اساس نوع صنعت استاندارد شده است.

لوله برای ساخت و ساز مسکونی تحت کدهای متفاوتی نسبت به لوله های مورد استفاده در نیروگاه ها یا کارخانه های شیمیایی قرار می گیرد، جایی که مواد ممکن است در معرض سیالات فرآیندی با فشار بالا قرار گیرند.

طراحی لوله پلیکا فشار قوی به خودی خود یک تخصص مهندسی است که جنبه‌های بسیاری از مهندسی مکانیک از فرآیندهای جوشکاری گرفته تا کنترل خوردگی، از اندازه‌گیری افت فشار تا رسیدگی به بارگذاری لرزه‌ای را در بر می‌گیرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، این مقاله یک مرور کلی را به عنوان نقطه شروع برای هر کسی که نیاز به درک یا خرید لوله دارد، ارائه می دهد.

اکثر این مقاله به لوله در زمینه جابجایی و انتقال سیالات اشاره خواهد کرد، با حداقل اشاره به جنبه های ساختاری لوله و محصولات لوله کشی.

  • منابع:
  1. Understanding Pipe and Piping
  • تبلیغات:
  1. زیر انداز می تواند مشکلات بی خوابی شما را از بین ببرد
  2. بلند کردن مژه در ده روز با محصولاتی از دل طبیعت!
  3. کارآفرین جوانی که به کارکنانش مازراتی هدیه داد!!!
  4. چرا نمی توانیم در مدرسه سویشرت بپوشیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.