خلاقیت یک نوجوان روستایی با استفاده از ظرف یکبار مصرف میوه و بطری پلاستیکی

به دلیل استفاده فشرده و تولید گسترده، زباله های پلاستیکی به یک تهدید جدی برای محیط زیست و سلامت انسان تبدیل می شوند. وضعیت در کشورهایی مانند امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) که بطری پلاستیکی یکبار مصرف آب بر بار آلودگی پلاستیکی می افزاید، حتی بدتر است.

هدف اصلی این نظرسنجی ارزیابی میزان استفاده ساکنان امارات متحده عربی از آب بطری شده و آگاهی آنها از نگرانی های زیست محیطی ناشی از جدیدترین وسایل پلاستیکی اشپزخانه بود.

هدف همچنین ارزیابی تمایل آنها برای تغییر به سمت استفاده از بطری های پلاستیکی زیست تخریب پذیر بود.

این مطالعه شامل بازخورد 2589 پاسخگوی ساکن در امارات بود. تجزیه ارزش ویژه (EVD) برای تعیین مسئولیت‌پذیرترین متغیرهایی که تنوع مجموعه داده‌های ما را توضیح می‌دهند، استفاده شد.

همچنین از تجزیه و تحلیل تولیدی ظروف پلاستیکی برای تعیین معنی‌داری در بین پاسخ‌ها استفاده شد. اکثر پاسخ دهندگان به این نظرسنجی، اتباع امارات متحده عربی (79.8٪) با سنین 21 تا 35 سال (42٪) بودند که تحصیلکرده بودند و اکثر آنها دارای مدرک دانشگاهی (69.6٪) بودند.

صرف نظر از جنسیت، سن، شغل، تحصیلات، و درآمد، گروه بزرگی از پاسخ دهندگان (40.7٪) نگران تأثیر اقلام خریداری شده خود بر محیط زیست بودند. با این حال، فرکانس ظرف یکبار مصرف میوه بازیافت شده کم (49.7٪) مشاهده شد.

بر اساس یافته‌های این نظرسنجی، 42.4 درصد از پاسخ‌دهندگان احتمالاً بطری‌های 100 درصد زیست تخریب‌پذیر را خریداری می‌کنند و حدود 70 درصد از پاسخ‌دهندگان تمایل دارند حداقل 1 درهم بیشتر برای خرید بطری‌های 100 درصد زیست تخریب‌پذیر هزینه کنند.

  • منابع:
  1. A Survey on the Use of Plastic versus Biodegradable Bottles for Drinking Water Packaging in the United Arab Emirates
  • تبلیغات:
  1. کشمش سبز را با ماست مصرف کنید
  2. کنسانتره میوه درمان ریزش مو
  3. با این روش ها می توانید به یک آدم موفق در زندگی تبدیل شوید
  4. مردی با دیدن شیلنگ سکته کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.