سوزن بخیه دندانپزشکی هیچ وقت پاره نمی شود

همیشه سوزن بخیه دندانپزشکی فولاد با کیفیتی هستند که برای عبور بخیه از بافت با کمترین آسیب ساخته شده اند.

سوزن های بخیه در طیف گسترده ای از کوچک تا بزرگ در دسترس هستند. نوک ها می توانند به صورت گرد مانند سوزن خیاطی یا به صورت مثلث باشند.

اشکال سوزنی: این سوزن ها می توانند مستقیم یا منحنی باشند. نوع منحنی: اینها می توانند به شکل دایره 1/2، 1،4، 3/8، 5
انتخاب بخیه های مناسب ممکن است به ساختار بیولوژیکی زخم و محل آناتومیک آن بستگی داشته باشد.

این انتخاب به اندازه تکنیک و تجربه جراح مهم است. خواص بخیه ایده آل را می توان به شرح زیر برشمرد.

این مقدار با تقسیم وزن به دست می آید که باعث می شود بخیه به سطح مقطع بخیه پاره شود. این مقدار با قطر بخیه متناسب است. این مقدار بر اساس داروسازی آمریکایی استاندارد و شماره گذاری شده است.

سوزن

شماره گذاری به صورت #/0 است. با افزایش عدد، قطر و استحکام کششی کاهش می یابد برای ایجاد امکان بسته شدن زخم در جراحی پلاستیک پریودنتال، حداقل نیروی کششی باید روی مواد بخیه اعمال شود.

این نیروی لازم برای باز کردن گره است. این به لغزندگی بخیه مربوط می شود این با پیکربندی فیزیکی مرتبط است. بخیه ها ساختار تک رشته ای و چند رشته ای دارند.

ساختار پیچ خورده و بافته شده بخیه های چند رشته ای استفاده را آسان می کند، اما حفره های ریز بین رشته ها حرکت مایعات را در طول نخ آسان می کند. به این خاصیت مویینگی می گویند. مویینگی بالا به معنای خطر عفونت بالا است.

این خاصیت بخیه است که پس از کشش به فرم و طول قبلی باز می گردد. به این ترتیب، بخیه در حین ادم بافت کشیده می شود و پس از ناپدید شدن ادم به حالت قبلی باز می گردد .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.