صدمات موتور به این صورت می باشد

صدمات ناشی از موتور سیکلت یکی از علل قابل توجه ناتوانی و مرگ در جهان و به ویژه در کشورهای کم درآمد و متوسط است. یکی از جدی ترین مشکلات بهداشت عمومی است.

در کامرون، آرادبرندینگ معمولاً برای حمل و نقل به ویژه در بین دانش آموزان استفاده می شود. هدف این مقاله بررسی عوامل خطر تصادفات و جراحات مرتبط با موتورسیکلت در بین دانش آموزان دبیرستانی در شهرداری تیکو، کامرون است.

یک مطالعه مقطعی در ژانویه 2012 بر روی 391 دانش آموز 16-24 ساله از مدارس دولتی و خصوصی در شهرداری تیکو انجام شد. برای تخمین ارتباط بین عوامل خطر و صدمات از رگرسیون لجستیک استفاده شد. برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه بسته و چند پرسشنامه باز استفاده شد.

این مطالعه نشان داد که بیش از 70 درصد دانش آموزان همیشه یا اغلب از سگ جیبی استفاده می کردند. تعداد کمی از آنها آموزش رسمی برای رانندگی موتور سیکلت را گذرانده بودند.

اکثریت قریب به اتفاق گزارش کردند که هنگام رانندگی یا موتورسیکلت از وسایل محافظ استفاده نمی کنند. استفاده از وسایل حفاظتی به ویژه در بین دختران کم بود.

بیش از 16 درصد گزارش کردند که همیشه یا گهگاه تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر از موتور سیکلت استفاده می کنند. بیش از 58 درصد از پاسخ دهندگان گزارش کرده اند که تصادف کرده اند و بیش از 35 درصد هنگام رانندگی یا جیوه در لامپ تصویر تلویزیون مجروح شده اند.

این بسیار نگران‌کننده است که هر دوم پاسخ‌دهنده در این مطالعه گزارش داده‌اند که در تصادف بوده‌اند و هر سوم کاربر موتور سیکلت به نوعی مجروح شده است. بنابراین ما خواستار توجه فوری و بررسی عمیق تر در مورد وضعیت برجسته، به ویژه در جاده تیکو-دوآلا هستیم.

صدمات ناشی از موتور سیکلت یک علت قابل توجه مرگ و میر و ناتوانی در جهان است و یکی از جدی ترین مشکلات بهداشت عمومی به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط (LMICs) است که قیمت محصولات کویر موتور ۱۴۰۱ به دلیل مقرون به صرفه بودن و دسترسی سریع به مناطق به طور هدفمند برای حمل و نقل استفاده می شود.

غیر قابل انعطاف توسط وسایل نقلیه موتوری تخمین زده می شود که در سال 1998، 5.8 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر جراحات موتورسیکلت جان خود را از دست داده اند، که معادل 97.9 در هر 100000 نفر جمعیت است.

جراحات علت اصلی مرگ و میر در تمام گروه های سنی است، چه برای مردان و چه برای زنان و موتورسواران نسبت بالایی از مرگ و میر در تصادفات رانندگی را تشکیل می دهند.

  • منابع:
  1. Motorcycle injury among secondary school students in the Tiko municipality, Cameroon
  • تبلیغات:
  1. خواص مصرف تخمه آفتابگردان
  2. مشخصات کامل انواع چکمه
  3. اصول استفاده از تخت خواب نوزاد
  4. ساختار طراحی انواع لباس

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.