ماجرا تیراندازی به درب ضد سرقت مشخص شد

تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در دسامبر 2012 در نیوتاون، کانکتیکات منجر به کشته شدن 20 دانش آموز و شش بزرگسال شد که توسط آدام لانزا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. لانزا با شلیک از پنجره شیشه ای کنار ورودی قفل شده جلویی وارد ساختمان شد.

در سال 2018، دیمیتریوس پاگورتزیس 10 دانش آموز و معلم را در دبیرستان سانتافه کشت و 13 نفر دیگر را زخمی کرد. طبق گزارش یکی از بازماندگان، تیرانداز به دو کلاس درس هنر رفت و از پنجره‌های درب ضد سرقت ترک سفید داخلی کلاس و کمد شلیک کرد.

در مستندی درباره تیراندازی بچه های سانتافه: بزرگترین تیراندازی دسته جمعی ناشناخته، مشخص شد که درب ضد سرقت ارزان تبریز پشتی یکی از اتاق های هنری باز می شود و تقریباً 20 نفر به مکان امنی خارج می شوند. درب پشتی کلاس دیگر باز نشد و به قیمت جان در فاجعه تمام شد زیرا آنها نتوانستند فرار کنند.
با وجود تمام فناوری امنیتی مدرسه که امروزه در مورد ایمنی و سناریوهای امنیتی اضطراری مانند موقعیت های تیراندازی فعال موجود است، چند ملاحظات ساده وجود دارد که نباید توسط مدیران و رهبران امنیتی مدرسه نادیده گرفته شود. شاید اولین و مسلماً یکی از مهم ترین ملاحظات درها باشد.

بر اساس گزارش نهایی کمیسیون مشاوره سندی هوک، تا به امروز هیچ تیرانداز مدرسه ای فعال نبوده است که درب ضد سرقت چوبی لوکس کلاس درس قفل شده را شکسته باشد. چرا؟

کارشناسان امنیتی مدرسه می‌گویند، خب، واقعاً مسئله زمان و فرصت است، و درهای قفل شده یا شیشه‌های ضد گلوله می‌توانند برای اولین پاسخ‌دهندگان و مدیران، دقایق حیاتی اضافی برای پاسخگویی و واکنش به یک موقعیت اضطراری احتمالی بخرند.

«یک تیرانداز فعال در ثانیه‌هایی که در اختیار دارد وقت ندارد درب ضد سرقت حیاط را بچرخاند. گای گریس، مدیر سابق امنیتی مدارس عمومی لیتلتون، که به وضعیت تیراندازی فعال منطقه خود در سال 2013 پاسخ داد.

جایی که دانش آموزی دانش آموز دیگری را قبل از تیراندازی به قتل رساند، می گوید: آنها به دنبال آنچه می بینند و فرصتی برای دنبال کردن دارند، خواهند رفت.

خودش در دبیرستان آراپاهو. گریس اکنون یک مشاور و مشاور فعال برای اتحاد شریک برای مدارس ایمنی است. این صنعت با موانع بیشتر، دستگاه های دست و پا گیر و سایر فناوری ها از فرصت استفاده کرده است، اما وقتی به سناریوهای تیراندازی فعال فکر می کنیم، تمرکز روی قفل ها باید شماره یک باشد. بهترین اقدام، قفلی است که به درستی کار می کند روی درهای کلاس شما.

  • منابع:
  1. School security: A focus on doors
  • تبلیغات:
  1. زیر انداز می تواند مشکلات بی خوابی شما را از بین ببرد
  2. بلند کردن مژه در ده روز با محصولاتی از دل طبیعت!
  3. کارآفرین جوانی که به کارکنانش مازراتی هدیه داد!!!
  4. چرا نمی توانیم در مدرسه سویشرت بپوشیم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.