مزایا و معایب روفرشی چیست

روفرشی ها  زیبایی طبیعی ذاتی را به هر فضایی که در آن استفاده می‌شود ارائه می‌کنند، زیرا از الیاف گیاهی خشک شده ساخته شده‌اند که اغلب در سایه قهوه‌ای اصلی خود باقی مانده‌اند. ماندگاری – مانند کنف یا کتان – به شکل بافته شده، مانند یک فرش سطحی، عمر مفیدی به آن می بخشد. در حالی که جوت نسبتاً بدون نیاز به نگهداری است، ملاحظات مراقبتی کمی دارد که آن را برای برخی مکان‌ها و نه برای مکان‌های دیگر ایده‌آل می‌کند.

روفرشی کشدار چیست

انتخاب مناسب رو فرشی

الیاف فرش جوت طبیعی، نرم و بادوام هستند. این فرش ها حیوانات خانگی پسند هستند و نسبتاً به راحتی تمیز می شوند و در بیشتر موارد فقط به جاروبرقی نیاز دارند. به عنوان یک فرش منطقه، به خوبی با بسیاری از انواع دکور با رنگ قهوه ای اصلی خود ترکیب می شود و یک عنصر طبیعی به اتاق اضافه می کند. فرش‌های جوت کمی ضخیم‌تر از سایر فرش‌های الیاف طبیعی مانند سیزال یا علف‌های دریایی هستند – گاهی اوقات آن را با شنل مخلوط می‌کنند تا فرشی نرم به‌اندازه کافی برای بازی کودک روی زمین ایجاد کنند.

معایب رو فرشی

استفاده از روفرشی جدید در حالی که  بادوام است، همیشه بهترین راه حل برای هر نوع فرشی نیست که ممکن است در خانه یا اطراف آن نیاز داشته باشید. از آنجایی که فیبر طبیعی است، کاملاً جاذب است. این بدان معناست که استفاده از آن در یک محیط مرطوب یا مرطوب به عنوان تشک حمام یا تشک خوش آمد گویی در فضای باز قابل بحث نیست، زیرا ممکن است کپک زده، کپک زده یا از بین برود. در حالی که گرد و غبار به راحتی در بالای فرش جوت ظاهر نمی شود، فرش الیافی را در قسمت پایینی خود به جا می گذارد، همانطور که وقتی فرش را برای تمیز کردن جابجا می کنید، مشهود است.

مراقبت و نگهداری

یک جاروبرقی ساده با اتصال برس، گرد و غباری را که ممکن است در بافت بافته شده فرش جمع شود، از بین می برد. از چندین جهت جاروبرقی بکشید تا بیشترین زباله ها از بین برود و مفید بودن و زیبایی فرش طولانی شود. اگر فرش دارای پابند است، از جارو کشیدن محل دوخت برای افزایش عمر آن خودداری کنید. درمان ریزش روی فرش به جای مالش دادن محل، مستلزم لکه زدن است.

مراقبت و نگهداری

معایب

استفاده از روفرشی کشدار، بر خلاف سایر انواع فرش، نمی تواند با بخار تمیز شود، زیرا رطوبت ممکن است آن را خراب کند یا منجر به کپک زدن و کپک زدن شود. قالی‌شویی‌ها و پاک‌کننده‌های لکه‌کشی نیز برای جوت بی‌مورد هستند، زیرا ممکن است رنگ‌های طبیعی فرش را لکه‌دار یا تغییر رنگ دهند. قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید نیز ممکن است فرش را محو کند. اگر در مکانی آفتابی نگهداری می شود آن را بچرخانید تا نور در طول زمان به طور یکنواخت بر آن تأثیر بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.