میلگرد راد همدان 14 موجب زود ساخته شدن خانه ها می شود

در سال 1884، Ernest L. Ransome یک حق اختراع برای میلگرد راد همدان 14 پیچ خورده دریافت کرد که به عنوان تقویت کننده در بتن جاسازی می شد.

بتن قادر به تحمل بارهای سنگین در فشار است، اما در کشش نسبتاً ضعیف است. محصول ثبت اختراع ارنست بعداً با نام Ransom bar شناخته شد. یکی از اولین سازه هایی که او با آن تقویت کرد.

پل ژاپنی واقع در نیویورک بود (عکس پایین سمت راست) در سال 1903، اولین مرتفع بتنی در آمریکا، به نام ساختمان Ingalls، با نوار Ransome تقویت شد.

و هنوز هم در کلیولند، اوهایو امروز هزاران سازه با نوار Ransome تا دهه 1940 در ایالات متحده تقویت شدند. در حالی که شواهد نشان می‌دهد میلگرد Ransome تا دهه 1980 در برخی کشورها استفاده می‌شد.

میلگرد

میلگرد تغییر شکل یافته امروزی آسان‌تر و ارزان‌تر ساخته می‌شود، بنابراین در نهایت جایگزین میل Ransome در همه جا شد.

نوار باج به طور عمدی در طول بازرسی ساختمان،میلگرد راد همدان 14 توسط تجزیه و تحلیل، ساخت و ساز، تاریخ سازه های قدیمی – دن فریدمن در معرض دید قرار گرفت.

دکتر Antoine Naaman در مقالات خود در مورد تحقیقات خود در مورد مفتول های کوچک پیچ خورده مخلوط شده با بتن تازه برای ساختن یک کامپوزیت فولادی بتنی با مقاومت کششی بیشتر از بتن معمولی است.

از در سال‌های 1999 و 2000 برای تمام اشکال و هندسه‌های بهینه الیاف فولادی پیچ خورده برای استفاده در بتن شد. در سال 2003، یکی از دستیاران تحقیقاتی دکتر نعمان شرکتی را تشکیل داد .

و مجوزی از دانشگاه میشیگان برای تجاری سازی فناوری ثبت شده دریافت کرد. در اوایل سال 2006 و احتمالاً قبل از آن، پیمانکاران بتن با موفقیت شروع به تقویت بتن با آن کردند.

Antoine Naaman : الیاف فولادی مهندسی شده با خواص بهینه برای تقویت کامپوزیت های سیمانی مقاله در مجله فناوری پیشرفته بتن · دسامبر 2003

میکروگراف یکی از اشکال تورکس – آنتوان نعمان: الیاف فولادی مهندسی شده با خواص بهینه برای تقویت کامپوزیت های سیما
پس از نزدیک به دو دهه استفاده در بتن مسلح، یافتن میله‌های مینی Ransome در انواع سازه‌های بتنی جای تعجبی ندارد.

طول قطعات با استحکام بالا سیم فولادی پیچ خورده معمولاً بین نیم اینچ تا دو اینچ است. آنها همچنین با نام ها و مخفف های مختلف شناخته می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.