نماد کشوری در آفریقا از الگو جیب هودی و کت بلند مردانه گرفته شده است

کت سنگر دقیقاً برای استفاده در طول جنگ که نام آن را به آن داد، اختراع نشد، جنگی که در سنگرهای گل آلود و خونین در سراسر اروپا سپری شد. اما در طول جنگ جهانی اول بود که کت بلند مردانه شکلی را به خود گرفت که امروزه می شناسیم، شکلی که علیرغم بیش از 100 سال قدمت، به طرز شگفت انگیزی رایج است.

کت سنگر، از جهاتی، نماد لحظه بی نظیری در تاریخ است که جنگ جهانی اول را اشغال می کند، زمانی که همه چیز از ساختارهای اجتماعی سخت گرفته تا سازمان نظامی و مد در حال تحول بود.

هم محصول این دوران است و هم نمادی از آن. دکتر جین تینان، مدرس تاریخ طراحی در سنترال سنت مارتینز، دانشگاه هنر لندن و نویسنده کتاب می گوید:قیمت هودی نتیجه نوآوری علمی، فناوری، و تولید انبوه است… داستان کت سنگری داستانی بسیار مدرن است. یونیفورم ارتش بریتانیا و جنگ جهانی اول: مردان در خاکی.

با این حال، داستان قیمت هودی دخترانه زمستانی تقریباً 100 سال قبل از شروع جنگ جهانی اول در سال 1914 شروع می شود. در اوایل سال 1823، پنبه لاستیکی در لباس های بیرونی ضد آب و هوا برای استفاده غیرنظامی و نظامی استفاده می شد.

این مک ها که به نام مخترعشان چارلز مکینتاش نامگذاری شده اند، در جلوگیری از باران عالی بودند، اما به همان اندازه و متاسفانه در نگه داشتن عرق عالی بودند.

آنها همچنین بوی متمایز و نامطبوعی داشتند، و میل به ذوب شدن در آب داشتند. آفتاب. با این وجود، لباس‌های بیرونی مکینتاش، از جمله الگوی جیب هودی، توسط افسران و سربازان ارتش بریتانیا در طول قرن نوزدهم استفاده می‌شد.

لباس‌ها با الهام از بازار که ماک‌ها ایجاد کردند و کاستی‌های اولیه پارچه به تولید منسوجات ضدآب بهتر و قابل تنفس‌تر ادامه دادند. در سال 1853، جان امری، لباس‌کار آقایان مایفر، پارچه ضد آب جذاب‌تری ساخت و ثبت اختراع کرد، و بعداً نام شرکت خود را به «Aquascutum» – از لاتین، «aqua» به معنی «آب» و «scutum» به معنای «آب» تغییر داد.

  • منابع:
  1. The Classy Rise of the Trench Coat
  • تبلیغات:
  1. شکر چه ارتباطی با اصلاح اخلاق یک فرد شد؟
  2. سفارشی سازی صندلی با پارچه رومبلی
  3. تکنولوژی پیشرفته در اختیار شما به همراه قفسه
  4. راز برداشت سیب زمینی از زمین کشاورزی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.